• Rada školy

• Úvod

• Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania.

Plní tiež funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov tejto školy z pohľadu školskej problematiky.

Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy.

Rada školy sa zriaďuje pri Strednej odbornej škole dopravnej v Trenčíne. Súčasťou školy je školský internát a školská jedáleň.

Sídlo rady školy je zhodné so sídlom školy Stredná odborná škola dopravná, Školská 66, 911 05 Trenčín, pri ktorej je zriadená.