• Ocenenie najlepšieho žiaka v systéme duálneho vzdelávania

• Dňa 23. 06. 2022 sa v Banskej Bystrici konalo slávnostné udelenie významného ocenenia Nikole Hlávekovej, žiačke študijného odboru 3795 K klientsky manažér pošty.
              Slovenská pošta, a.s., ako partner v duálnom vzdelávaní pošas školského roka sledoval najmä kritéria ako študijné a praktické výsledky žiaka, dochádzku na praktické vyučovanie, samostatnosť a angažovanosť pri riešení úloh, správanie a zodpovedný prístup.

• Športové popoludnie v školskom internáte

• V utorok 14. júna 2022 naši žiaci zo školského internátu predviedli svoju súťaživosť v týchto disciplínach: streľba zo vzduchovky, hod granátom, ľah – sed a kop na bránu. Súťažili v trojčlenných družstvách, každé družstvo absolvovalo všetky disciplíny.
              Všetkým zúčastneným žiakom aj povzbudzujúcim ďakujeme. Oceňujeme aktívnu účasť súťažiacich a užitočne využitý voľný čas.

• Projekt Dispečer: Web stránka: Súťaž - Ukáž, že simuluješ ako odborník!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt Dispečer: Web stránka: Súťaž - Ukáž, že simuluješ ako odborník!.

Ukáž, že simuluješ ako odborník! V mesiaci jún sa opäť konala odborná súťaž v simulovaní železničnej prevádzky. Žiaci krúžku DISPEČER, ale aj ďalší žiaci našej školy sa mohli zapojiť a získať hodnotné ceny od partnerských zamestnávateľov. Po úvodnom losovaní železničných staníc si žiaci zasadli za počítač a simuláciu DOP3Sim. Ich úlohou bolo za 60 minúť na reléovom staničnom zabezpečovacom zariadení a reléovom poloautomatickom bloku zostaviť vlaky a vypraviť ich v čo najväčšom počte do susedných staníc. Bodovanie súťaže bolo zabezpečené automaticky systémom, kde napríklad za každé predpisové zabezpečenie jazdnej cesty získali bod, ale za zmeškanie vlaku, nedodržanie stanoveného pobytu, alebo nezistenia konca vlaku bod stratili. Umiestnenie najlepších žiakov: 1. miesto: Timotej Hrin 1.C, za najvyšší počet bodov a najrealistickejšie radenie súprav vlakov 2. miesto: Matej Hraboš 1.C a Matúš Červený 3.C, za najefektívnejšiu prácu a využitie priepustnosti infraštruktúry 3. miesto: Matúš Kiss 1.C za výnimočný rukopis riadenia prevádzky 4. miesto: Tamara Kuricová 1.C za odvahu a prezentované odborné vedomosti

• Napísali o nás

• Pýtali sa na svoje budúce povolanie

Na stretnutie s asi päťdesiatkou študentov zavítali 17. mája na Strednú odbornú školu dopravnú v Trenčíne Richard Havrila a Branislav Machyna zo ZSSK CARGO. Riaditeľ sekcie riadenia ľudských zdrojov a prednosta strediska údržby a opráv železničných koľajových vozidiel (ŽKV) v Bratislave predstavili študentom profil spoločnosti, činnosti, prácu, pracovné pozície i výhody zamestnania v nákladnej železničnej doprave.

Zástupcovia spoločnosti hovorili o zamestnaní nielen na úseku údržby a opráv ŽKV a v prevádzke, ale aj v administratíve. – Hovorili sme o pracovnom zaradení, špecifickosti jednotlivých povolaní, možnostiach kariérneho rastu. A študentov sme informovali tiež o všetkých benefitoch, ktoré firma poskytuje v rámci kolektívnej zmluvy, plus o náborových a stabilizačných príspevkoch a iných výhodách, - hodnotí deň strávený so študentami riaditeľ sekcie riadenia ľudských zdrojov Richard Havrila.

VIAC v mesačníku CARGO INFO:

• Studená kuchyňa

• Chlapci a dievčatá v školskom internáte tento raz vyskúšali prípravu obložených mís. Použili šunku, suchú salámu, klobásu, plátkový syr, uvarené vajíčka a tí „väčší“ kuchári pripravili aj vajíčkovú nátierku. No nechýbala zelenina – rajčiny, paprika, rukola a niekde bola aj kombinácia s hroznom. Chlapci aj dievčatá opäť predviedli svoje kuchárske zručnosti a fantáziu. Na pripravených obložených misách si pochutili.

• Výmenný pobyt v Českej republike, Děčín

• Naši žiaci sa v období medzi 6.6.2022 - 10.6.2022 zúčastnili výmenného pobytu v meste Děčín v spolupráci s VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní. Na výmennom pobyte zažili žiaci veľa nových zážitkov a nadobudli nové znalosti a skúsenosti. Pobyt zahŕňal nielen aktivity zamerané na železničnú dopravu, ale aj aktivity spojené s kultúrou a históriou mesta Děčín.

• II.kolo prijímacích skúšok

•

Riaditeľka školy vyhlasuje II.kolo prijímacích skúšok na školský rok 2022 /2023 na nasledovné neobsadené miesta v študijných odboroch:

3795 K klientsky manažér pošty 5 miest (možnosť duálneho vzdelávania)

3758 K operátor prevádzky a ekonomiky dopravy  12 miest (možnosť duálneho vzdelávania)

3739 M elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách 2 miesta

Žiaci, ktorí sa neumiestnili v I.kole na žiadnej škole, si môžu podať prihlášku od 6.6.2022 do 14.6.2022 cez edupage alebo v písomnej podobe a doručiť na sekretariát školy. Termín konania II.kola PS je 21.6.2022, prihláseným žiakom príde pozvánka.

• KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA

• Kurz na ochranu života a zdravia pre žiakov tretieho ročníka sa uskutočnil v rekreačnom zariadení Chaty OSP, ktoré je umiestnené v krásnom lesnom prostredí Strážovských vrchov.