• Prijímacie konanie pre školský rok 2023/2024

• Kritéria a termíny prijímacích skúšok:
              Kriteria_pre_prijimacie_konanie_2023_2024.pdf

ŠTUDIJNÉ ODBORY:

3758 K operátor prevádzky a ekonomiky dopravy
              Počet žiakov: 18
              Počet žiakov v systéme duálneho vzdelávania 12

3759 K komerčný pracovník v doprave
              Počet žiakov: 24

3767 M dopravná akadémia
              Počet žiakov: 24

3795 K klientsky manažér pošty
              Počet žiakov: 7
              Počet žiakov v systéme duálneho vzdelávania 7

• Za odbornosťami na Štrbskom Plese

• Žiakom 1. ročníka, študijného odboru 3758 k operátor prevádzky a ekonomiky dopravy sa v mesiaci november podarilo absolvovať odbornú exkurziu zameranú na železničnú dopravu priamo v našich veľhorách. Ranným rýchlikom R 601 sa dopravili do najvyššie položenej železničnej stanice normálneho rozchodu, Štrby.
          • Svet krásy s AVONOM

• V pondelok 14. novembra 2022 nás navštívili dve manažérky z kozmetickej firmy Avon.  Predstavili nám nie len ich kozmetiku ale informovali nás aj o histórii Avonu.
              Dozvedeli sme sa o zakladateľovi Davidovi McConnellovi, ako v roku 1886 začínal so štyrmi vôňami a dopracoval sa až ku kozmetike určenej k starostlivosti o celé telo a kráse zovňajšku - dekoratívnej kozmetike. Avon taktiež podporuje  nadáciu pre rakovinu prsníkov a týrané ženy.

• Jesenná výzdoba v školskom internáte

• Vyrezávanie tekvíc počas jesenných dní je  pre našich žiakov v školskom internáte už tradícia. Aj túto jeseň sme vyzdobili naše priestory krásnymi tekvicami, ktoré vytvorili naši žiaci. Dievčatá aj chlapci boli veľmi kreatívni a zruční pri vyrezávaní a maľovaní tekvíc. A mali sme prekvapenie, jednu obrovskú tekvicu, s ktorou sa aj chlapci popasovali pri prenášaní a dievčatá pri maľovaní.

• Dátum: 06.09.2022

Ročník: prvé ročníky

Trieda: 1. A/B/C

Vedúci kurzu: Mgr. Ladický

Pedagogický dozor: Mgr. Ješková, Ing. Juričková, Ing. Kutná, Mgr. Lapčaková, Mgr. Kuciaková a Mgr. Stachová

Účelové cvičenia sa konajú v súlade so ŠkVP všetkých študijných odborov v rámci predmetu „Ochrana života a zdravia“.

Jeho rozsah je 6 vyučovacích hodín.

Miesto konania: Záblatská kyselka

Časový harmonogram:

• 07:50 - začiatok účelového cvičenia
              • 08:00 10:00 hod. -  turistický pochod na Záblatsku kyselku
              • 10:00 11:00 hod. -  kartografia, topografia, prvá pomoc a CO
              • 11:00 - 12:30 hod. -  turistický pochod do školy (SOŠ dopravná Trenčín)
              • 13:00 hod.  - ukončenie účelového cvičenia
          • Súťaž „Maják pre dopravu“

• Dňa 09. 11. 2022 sme sa so žiakmi našej školy s Adrianom Bolečkom (IV. B), Miroslavom Brunom (III. B) a Jakubom Michalom Solaříkom (III. B) zúčastnili súťaže Maják pre dopravu.  Súťaž sa konala v Bratislave v hoteli Tatra, vyhlasovateľom súťaže bolo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

• Zážitkové vzdelávanie v Lesoparku Brezina

• V piatok 21.10.2022 sa trieda 2.B zúčastnila na skvelom podujatí Zážitkové vzdelávanie Enviromental Social Goverment v lesoparku Brezina.

V dopoludňajších hodinách nám odborníci z praxe predstavili ako firmy riešia otázky ochrany životného prostredia a otázky starostlivosti o zamestnancov. Po obede žiaci v tímoch pri teambuildingových aktivitách (lanový park, lukostreľba, bungee running, opilecké okuliare) získavali nápovedy k praktickej úlohe.
          • Športové popoludnie v školskom internáte

• Športové popoludnie v školskom internáte
              V utorok 18. októbra 2022 naši žiaci zo školského internátu súťažili v týchto disciplínach: streľba zo vzduchovky, hod granátom, ľah – sed, kop na bránu a dribling. Súťažili v trojčlenných družstvách, každé družstvo absolvovalo všetky disciplíny. Zúčastnilo sa 17 družstiev, spolu 51 žiakov.
              Všetkým zúčastneným žiakom aj povzbudzujúcim ďakujeme. Oceňujeme aktívnu účasť súťažiacich a užitočne využitý voľný čas.