• Aj vďaka vám dokáže malá pastelka veľké veci!

• Tento rok sa opäť zapojila  naša škola do verejnej zbierky Biela pastelka 2022.
              Vo štvrtok 22. septembra 2022, vyšli do ulíc Trenčína s bielo-modrými pokladničkami naši žiaci - dobrovoľníci školského internátu a školy a v utorok 27. septembra 2022  pokračovali v zbierke medzi našimi žiakmi a pracovníkmi v budove  školy.
              Kto prispel do pokladničky získal milú pastelku – symbol spolupatričnosti s ľuďmi so zrakovým postihnutím.

Zbierka Biela pastelka patrí k najväčším a najdôveryhodnejším zbierkam na Slovensku. Už 21 rokov pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím, teda nevidiacim a slabozrakým. Ambasádorkou zbierky je aj naďalej Adela Vinczeová. K nej sa v uplynulom roku pridal aj obľúbený influencer Fero Joke. Hlasom i podporovateľom zbierky je aj herec SND Robo Roth.

Verejná zbierka Biela pastelka pomáha dofinancovať:

• aktivity, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do

bežného života,

• bezplatné sociálne poradenstvo a sociálnu rehabilitáciu, teda špeciálne,

rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou

palicou, výučbu Braillovho písma, sebaobslužné činnosti (aj nevidiaci

a slabozrakí dokážu variť, prať či upratovať),

• kurzy práce s technicky náročnými pomôckami (používanie PC či dotykového mobilného telefónu s hlasovým výstupom alebo zväčšovacím programom) a veľa ďalšieho,
              • činnosti zamerané na sprístupňovanie informácií nevidiacim a slabozrakým ľuďom,
              • odstraňovanie architektonických, informačných i komunikačných bariér,
              • obhajobu záujmov a práv ľudí so zrakovým postihnutím.

Podarilo sa nám vyzbierať  krásnych 440,54 eur!

Ďakujeme, že sa stávate súčasťou rodiny Bielej pastelky.

• OZNAM

• Z dôvodu výpadku telefónnej ústredne, oznamujeme zmenu dôležitých telefónných číslel:
              Sekretariát školy 0905574113
              Vrátnica 0917912454