• Ukáž, že simuluješ ako odborník!

• Súťaž v simulovaní riadenia železničnej prevádzky.

Chceš si porovnať sily so spolužiakmi?
              Ukáž, že simuluješ ako odborník!

Dňa 7. júna 2023 sa na našej škole konala odborná súťaž v riadení železničnej prevádzky. Úvodné losovanie určilo pridelenie virtuálnych železničných staníc žiakom.
              Ich úlohou bolo v čase 60 minút zostaviť súpravy vlakov, efektívne organizovať vlakovú dopravu a nespraviť žiadnu chybu. Systém automaticky odčítaval body napríklad za brzdenie vlaku vyššej kategórie pri vchodovom návestidle, alebo inom neefektívnom riadení železničnej prevádzky. V súťažnom čase zvládli žiaci v 8. železničných staniciach postaviť viac ako
              300 vlakových a posunových ciest, pracovať bez vzniku mimoriadnej a nehodovej udalosti a poruchy spôsobenej nesprávnou obsluhou, za čo im patrí veľká pochvala.

• Aby sa o nás vedelo

• V priebehu mája sa konala súťaž tretích ročníkov

,,Aby sa o nás vedelo“  -  tvorba článku o dopravnom podniku.
              Súťaže sa zúčastnili triedy III.A, III.B, III.C. Žiaci mali na napísanie článku v textovom editore Word 2 hodiny, mali zadanú štruktúru článku. K tvorbe článku žiakom pomáhala  aj prevádzková prax v dopravných firmách, ktorej sa žiaci zúčastňujú. Napísané články boli  vyhodnotené.