• Odborná prax na pracovisku vo firme Baltyre, s.r.o.

• Obchodná firma Baltyre, ktorá sa nachádza v Beluši, sa zaoberá nákupom a obchodovaním s pneumatikami takmer všetkých rozmerov. V rámci svojich možností si sama zabezpečuje skladovanie a následne predaj pneumatík. Firma Baltyre je nadnárodnou spoločnosťou s viac ako dvadsať ročnou skúsenosťou v oblasti zahraničného obchodu, veľkoobchodu a maloobchodu s pneumatikami.
          • Charitatívna zbierka

• Dňa 6. decembra 2022 sme odovzdali Občianskemu združeniu  Silnejší Slabším vyzbierané predmety (oblečenie, obuv, knihy, posteľnú bielizeň ...) a peniaze z finančnej zbierky vo výške  112,00 €.
          • Naša škola ovládla Trenčiansky hrad!

• ...teda aspoň symbolicky, na 64 šachových poliach.
              Dňa 8.12.2022 sa na Trenčianskom hrade  konali Krajské školské majstrovstvá v zrýchlenom šachu, kde našu školu v kategórii Stredné školy úspešne reprezentoval Patrik Orgoň (1.B).
          • Súťaž o najkrajší list

• Súťaž o najkrajší list bola určená pre všetkých žiakov SOŠ dopravnej v termíne od 1.10. 2022 do 27.10.2022.
              Téma listu: Prečo svet potrebuje toleranciu.
              Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom za krásne listy.
              Výhercami tohto ročníku sú:
              1. miesto: Viktória Horňáková 3.B
              2. miesto: Nikola Hláveková 2.B
              3. miesto: Kiara Zajacová 2.B
              Výhercom gratulujeme.

• Vianočné trhy vo Viedni

• Dňa 6.12. 2022 sa uskutočnila na SOŠD exkurzia do Viedne spojená s prehliadkou centra mesta a návštevou viedenských vianočných trhov. Viedeň nás privítala veľmi chladným a upršaným počasím , ktoré nám však nezobralo nič z návštevy nádherných zákutí centra Viedne, nákupov na vianočných trhoch, vydarenej exkurzie a šťastného návratu domov.
          • Recitačná súťaž SMREKovo

• Trenčianske osvetové stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a Obec Melčice-Lieskové usporiadali dňa 8.12.2022 tretí ročník recitačnej súťaže SMREKovo. Táto regionálna súťaž v prednese poézie a prózy pre deti, mládež a dospelých sa zameriava na tvorbu básnika Jána Smreka.
          • VOĽBY DO ŠKOLSKÉHO PARLAMENTU

• Rada školy pri SOŠ dopravnej Trenčín (SOŠD TN) v spolupráci so Školským parlamentom (ďalej len ŠP) vyhlasuje voľby do ŠP SOŠD TN.

Voľby sa uskutočnia dňa 19. 12. 2022 prostredníctvom platformy EDUPAGE.

Volebná komisia v zložení zástupkyne Rady školy Ing. M. Palovičovej, koordinátorky ŠP Ing. Janky Malíkovej a dvoch členov ŠP Anny Korenčíkovej a Martina Novosada uverejní výsledky volieb dňa 20.12.2022.

Všetci žiaci a žiačky školy, ktorí majú záujem pracovať v Školskom parlamente SOŠD TN, nech sa prihlásia najneskôr do 9.12.2022 prostredníctvom EDUPAGE u Ing. Janky Malíkovej.

• Život má zelenú

• Dňa 24.11.2022 sa na pôde školy konalo podujatie s názvom Život má zelenú.

Pri medzirezortnej spolupráci prezentovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, oddelenie Bezpečnosti cestnej premávky, Ministertvo vnútra SR a Ministerstvo zdravotníctva SR v spolupráci s Červeným krížom témy venované prevencii v cestnej premávke a prvej pomoci.

Prezentačné video z podujatia:
          • Odborná exkurzia v spoločnosti SAD, a. s. Trenčín

• Dňa 02. 12. 2022 sa žiaci I. B spolu s OZ Silnejší slabším zúčastnili odbornej exkurzie v spoločnosti SAD, a. s. Trenčín.
              Počas exkurzie nám pán riaditeľ dopravného úseku Ing. Ľubomír Prchlík priblížil činnosť podniku SAD, a. s. a fungovanie osobnej dopravy.
          • Krajské kolo súťaže FINNkvíz

• Dňa 23.11.2022 sa žiaci 1. a 2. ročníka zapojili do krajského kola súťaže z oblasti finančnej gramotnosti FiNNkvíz, ktorú pripravila nadácia NN ľuďom. Súťaž prebiehala formou online testu v aplikácii Edupage a zúčastnilo sa jej 12 žiakov: 6 žiakov z triedy I.A, 3 žiaci z I.B, 1 žiačka z II.A a 2 žiaci z II.C.