• Veľká anketa TOP SLOVAKIA TRANSPORT 2023 - HLASUJTE!

• Každý hlas rozhoduje a hlasujúci sú zaradení do súťaže o atraktívne ceny.

V 20. ročníku sa anketa TOP SLOVAKIA TRANSPORT rozšírila ma 13 kategórií, pribudli kategórie vozidiel s alternatívnymi palivami šetrnejšími k životnému prostrediu. Po novom sa hlasuje dvojkolovo za účasti partnerov Zväz automobilového priemyslu SR, Združenie cestných dopravcov ČESMAD Slovakia, Zväz autobusovej dopravy, Zväz logistiky a zasielateľstva SR, Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl, Národná asociácia STK, Žilinská univerzita a Cech predajcov a autoservisov SR.

Z prvého kola vzídu traja finalisti v každej kategórii a v druhom kole okrem čitateľov, návštevníkov a členov uvedených združení hlasuje aj 12-členná porota zložená z predstaviteľov uvedených zväzov a združení a odborných novinárov.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE – pozvánka

• Pozývame všetkých rodičov na Rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 27. apríla 2023 v čase od 14:30  hod. formou individuálnych konzultácií s triednymi učiteľmi v kmeňových triedach a s ostatnými vyučujúcimi v odborných učebniach a kabinetoch.

Tešíme sa na vašu účasť.

• Odborná exkurzia v MB Trenčín – predajca vozidiel Mercedes-Benz

• V mesiaci marec a apríl sa konali odborné exkurzie pre žiakov študijného odboru 3759 K komerčný pracovník v doprave u predajcu vozidiel Mercedes-Benz v spoločnosti MB Trenčín.
              Spoločnosť MB Trenčín okrem predaja osobných vozidiel predáva a servisuje dodávkové vozidlá do 3,5 t, nákladné vozidlá a ťahače pre dopravcov, ako napríklad pre dopravcu Machunka D&R, s. r. o., Trenčín.

• Odborná prax na pracovisku CHIRANA T. Injecta a. s., Stará Turá

• Firma sa od roku 1947 venuje vývoju a výrobe jednorazových výrobkov pre zdravotnícky priemysel so zameraním hlavne na ihly a striekačky. Ja praxujem na expedícii, kde zapisujem údaje o nakládke (počet a výška paliet, meno skladníka a šaržu) a niekedy triedim a zakladám výdajky a príjemky.

• Odborná prax na pracovisku SIHOŤ PARK

• Logistická firma Sihoť Park sa nachádza v Chocholnej. Je to medzinárodná spoločnosť, ktorá pretrváva už desaťročia. Dohliada na rôzne firmy v areáli. Má bohaté skúsenosti so zahraničnými dopravcami.

• Geografická olympiáda kategória Z

• Dňa 17.2.2023 sa konalo školské kolo Geografickej olympiády v kategórii Z. Súťaž prebehla online, z našej školy sa zúčastnili 6 žiaci:
              I.A Matúš Blaškovič, Adam Bachinec, Tobias Bubla, Michal Husár
              II.A Kateryna Ovdiienko
              II.B Daniel Závodský

• Odborná exkurzia v spoločnosti DALITRANS, s. r. o.

• Vďaka spolupráci so spoločnosťou DALITRANS, s.r.o. sme mali možnosť so žiakmi I.B triedy navštíviť jedného z najväčších cestných dopravcov na Slovensku. Spoločnosť Dalitrans, s.r.o. poskytuje komplexné služby v logistike a preprave.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 24.2.2023 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa ho 15 žiakov prvých, druhých a tretích ročníkov.
          • Interview day Trenčín

• V spolupráci s Národným kariérnym centrom sme žiakom končiacich ročníkov ponúkli možnosť vyskúšať si pracovný pohovor u personalistov zaujímavých podnikov a inštitúcií.
          • EXPERT geniality show

• Dňa 31.novembra 2022 sa uskutočnila celoslovenská vedomostná súťaž EXPERT geniality show.
              Súťažiaci si mohli vybrať dve spomedzi šiestich ponúknutých tém:

• Odborná prax na pracovisku DALITRANS, s. r. o.

• Toto pracovisko sa nachádza vo Veľkých Bierovciach v okrese Trenčín. Firma vznikla v roku 1997.  Je tu vybudované kvalitné zázemie so servisom, skladovaním a autoumyvárkou. Kapacita vozového parku je viac ako 200 vozidiel značky RENAULT.

• Olympiáda kritického myslenia

• Dňa 13.12.2022 sa konalo školské kolo Olympiády kritického myslenia (OKM) formou online testu v aplikácii Edupage. Školského kola sa zúčastnilo 22 žiakov: 4 žiaci z I.A, 6 žiaci z I.B, 1 žiačka z II.A, 2 žiaci z II.C, 4 žiaci z III.A, 1 žiak z III.C a 4 žiaci zo IV.B.