• Prijímacie konanie na školský rok 2022/2023

• Dňa 28.4.2022 boli zverejnené výsledky Testovania 9 konaného v riadnom termíne. Žiaci - deviataci, ktorí dosiahli aspoň 80% z každého predmetu, boli telefonicky oboznámení, že sú prijatí bez prijímacej skúšky a nemusia sa dňa 2.5.2022 (9.5.2022) zúčastniť prijímacieho konania.

• Deň Zeme

• Dňa 22.4 sme si te viac než inokedy pripomenuli oslavu našej Matky Zeme. Deň Zeme vznikol pred 52 rokmi, ako odozva na potrebu a, ktorý by poukázal na problémy spôsobené ľmi, roveň ich aj podnietil lepšiemu vzťahu so svojou planétou, nakoľko Zem me len jednu.
              Jednu jedinú. Takžbuďme súčasťou istej  zmeny myslime zeleno.
              maličkosti sa počítajú.
          • Maľovanie veľkonočných vajíčok

• Naše dievčence zo školského internátu sa už chystajú privítať sviatky jari a zároveň  pripravujú odmenu pre šibačov. Pod vedením pani Strakovej, ktorá im ukázala ako na to, aké techniky môžu použiť, predviedli svoje zručnosti a kreativitu pri zdobení veľkonočných vajíčok. Niektoré maľovali permanentnou fixkou, alebo temperovými farbami, iné voskom nanášaným pomocou hlavičky špendlíka a tie najodvážnejšie vyskúšali madeirový (dierkovaný a frézovaný) vzor  pomocou  vŕtačky. Tak sme strávili  popoludnie v príjemnej veľkonočnej atmosfére a veľkonočná výzdoba už môže začať.

• Náhradný termín písomných maturít

• Dňa 5.4.2022 (utorok) SJL

Dňa 6.4.2022 (streda) ANJ úroveň B1

pre žiakov nasledovných škôl:

SOŠ dopravná Trenčín

SOŠ stroj.Bánovce nad Bebravou

SOŠ Stará Turá

ŠUP Trenčín

SOŠ Trenčín

SPŠ stav. E.B. Trenčín

SOŠ OaS Trenčín

OA M.H. Trenčín

SPŠ Dubnica nad Váhom

SZŠ Považská Bystrica

žiaci môžu prísť do budovy školy už 8:30, miestnosť na administrovanie MS ľahko nájdu.

Nezabudnite si občiansky preukaz a písacie potreby!

• "Basketbal, to je klasa, keď sa hrá, všetko jasá!“

• Prvá súťaž v kolektívnych športoch sa už rozbehla. Išlo o BASKETBAL. Naši reprezentanti vybojovali krásne druhé a tretie miesto.

Basketbal žiakov SŠ OK Trenčín
              Na okresnom kole, ktoré sa konalo dňa 23.03.2022, naši reprezentanti obsadili 3. miesto.

• Vzdelávanie na Slovenskej pošte

• Dňa 18.3.2022 sme so žiakmi I.B a II.B študijný odbor klientsky manažér pošty, navštívili Poštu Trenčín 1.
              Počas prehliadky sa žiaci oboznámili s pracoviskami vo front a back office.
              V reálnej prevádzke sa oboznámili s povinnosťami priehradkových pracovníkov, s používanými pracovnými prostriedkami.

• ERASMUS+

• Prihlás sa na študijný pobyt vo Vyšší odborní škole a Střední průmyslové škole strojní, stavební a dopravní, Děčín so sídlom Čsl. armády 681/10, 405 02 Děčín v školskom roku 2021/2022 a 2022/2023.

Projekt je financovaný z prostriedkov EÚ

Schválením žaidosti získaš grant na 100% financovanie pobytu a nákladov s ním spojenými.

• VÝZVA 2022

• Žiaci študijného odboru dopravného zamerania!

Zapojte sa do projektu krátkodobej vzdelávacej  mobility žiakov   ERASMUS+ a vycestujte do zahraničia.

V rámci programu navštívite partnerskú Střední průmyslovou školu strojní, stavení a dopravní v Děčíne, v Českej republike.

Zúčastníte sa vyučovania na partnerskej škole a absolvujete odborné exkurzie, výlety a semináre.

Získate nové odborné vedomosti, skúsenosti a priateľstvá.

Budete rozvíjať svoje jazykové znalosti .

Program prebieha v mesiacoch jún a september, vždy v trvaní 12 dní.

Účasť na projekte je bezplatná.

Svoje prihlášky spolu s motivačným listom odovzdajte na sekretariáte školy do 31.3.2022

Bližšie informácie získajte na nástenkách a od svojich pedagógov, alebo na adrese machac.peter@dopravna.sk

PRIHLÁŠKU získate na sekretariáte školy, alebo stiahnete TU:
              Prihlaska-ucastnika-ziaci-Erasmusplus.pdf

• VOLEJBALOVÝ TURNAJ TRIED

• Športu zdar ŠPORTOVCI!

Chcel by som sa poďakovať všetkým družstvám (triedam), ktoré sa zúčastnili na 2. ročníku Volejbalového turnaja SOŠ dopravná Trenčín. Som rád, že sa zúčastnilo 7 družstiev a družstvo pedagógov v zložení (učitelia: Ladický, Tománková, Fábik a Šicková).

Celkové poradie:

GRATULUJEME!

1. miesto: 2.A trieda

2. miesto: 3.A trieda

3. miesto: 2.B trieda

4. miesto: 2.C trieda

5. miesto: 3.B trieda

6. miesto: 1.B trieda

7. miesto: 1.A trieda

Športu zdar a volejbalu zvlášť :-)

• Virtuálny deň otvorených dverí

• 22.2.2022

Nevieš sa rozhodnúť pre strednú školu? Počas diskusie so žiakmi sa dozvieš, čo sa skrýva za názvami jednotlivých študijných odborov. Prezradíme, pre koho je štúdium na našej škole vhodné. Zástupca zamestnávateľov vysvetlí, ako dôležité je študovať v odboroch zameraných na dopravu a logistiku. Ako zamestnávatelia podporujú vzdelávanie odborníkov.